W Energomontażu Płd rośnie przeciwwaga dla PBG

W ENERGOMONTAŻU POŁUDNIE ROŚNIE PRZECIWWAGA DLA PBG

Renata Gasinowicz zwiększyła zaangażowanie z 19,03% do 20,44%. Renata Gasinowicz i Stanisław Gasinowicz mają już łącznie w Energomontażu 27,25% akcji. PBG ma 25%.

NOWE AKCJE PETROLINVESTU BĘDĄ NA RYNKU W CZWARTEK

19 mln akcji serii B wyemitowanych w listopadzie po 10 PLN za sztukę wchodzi do obrotu giełdowego 9 grudnia.

POINT GROUP ZROBI BUYBACK

NWZA Point Group uchwaliło skup do 20% akcji z rynku. Skup może się odbyć w ciągu 5 lat. Cena w skupie nie może przekroczyć 2,5 PLN. Cena rynkowa Point Group to 1,34 PLN. Jednocześnie ze statutu wymazano zapis, że ewentualne nowe emisje akcji w ramach kapitału docelowego mają się odbywac po cenie emisyjnej nie niższej niż 2 PLN.

MIESZKO ZDRADZA NIECO SZCZEGÓŁÓW O UAB TB INVESTICIJA, KTÓRĄ PRZEJMUJE

UAB TB Inwesticija z Litwy, którą przejmuje Mieszko miała w 2009 12,7 mln litów, czyli 14,7 mln PLN zysku netto, w 2010 zysk ma być większy. Mieszko przejmuje litewską firmę za 31,858 mln EUR, czyli około 127,5 mln PLN. Przejęcie odbywa się więc przy wskaźniku P/E=8,7 dla zysku z 2009. Mieszko w 2009 miał 8,8 mln PLN zysku netto.

ATM MA SZANSĘ NA KONTRAKT ZA PÓŁ MILIARDA PLN

Krajowa Izba Odwoławcza uznała odwołanie konsorcjum EADS i ATM i kazałó MSWiA jeszcze raz ocenić wnioski w przetargu na Ogólnokrajowy Cyfrowy System Łączności Radiowej. Wartość kontraktu o który bije się kilka konsorcjów jest szacowana na 0,5 mld PLN.

KNF ZATWIERDZIŁ PROSPEKT EMISYJNY P.A.NOVA

P.A.Nova chce sprzedać 2 mln nowych akcji serii E. Wg wcześniejszych zapowiedzi zapisy na akcje miały się odbywać od 9 do 16 grudnia. Środki pozyskane z emisji spółka chce przeznaczyć m.in. na zwiększenie banku ziemi.

INTERCARS SPRZEDAJE WIĘCEJ

Przychody ze sprzedaży w listopadzie wzrosły o 19% rdr i wyniosły 193 mln PLN.

MARVIPOL EMITUJE OBLIGACJE ZA 30 MLN PLN

Marvipol przydzielił wśród inwestorów obligacje za 30 mln PLN. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup działek budowlanych w Warszawie.

AMPLICO OFE SPRZEDAJE WAWEL

Zaangażowanie Amplico OFE w spółce Wawel spadło do 13,31%

PZU AM SPRZEDAJE SECO WARWICK

Zaangażowanie PZU Asset Management w Seco spadło poniżej 5%

Brak komentarzy: