dlaczego podrożało, dlaczego potaniało

ONE2ONE podrożało o 11,5% po zmianie na stanowisku prezesa spółki. Z funkcji zrezygnował założyciel spółki – Tomasz Długiewicz ( posiadający 12% akcji ) a zastapił go Piotr Majchrzak ( posiadający 8,5% akcji ) – byłego prezesa MNI. Tomasz Długiewicz został wiceprezesem

STALPROFIL podrożał o 8% bo KNF zatwierdzil prospekt emisyjny Izostalu – spółki zależnej Stalprofilu. Po giełdowym debiucie Izostalu Stalprofil pozostanie w nim większościowym akcjonariuszem.

ATM podrożał o 5,7% i jest najdroższy od grudnia 2007. Zarząd napisał w komentarzu, że spodziewa się udanego czwartego kwartału i przyszłego roku. ATM liczy na udział w dużych projektach związanych z budową infrastruktury telekomunikacyjnej, rozbudową centrów danych.

CIECH podrożał o 4,7% i jest najdroższy od dwóch miesięcy. W trakcie sesji okazało się, że KNF nie ma zastrzeżeń do sprzedaży przez spółki zależne Ciechu 45% akcji w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń. W związku z tym jeszcze w tym roku Ciech może sprzedać pakiet akcji w PTU. Ze wcześniejszych, wstępnych ustaleń z kupującym wynikało, że Ciech dostanie ze sprzedaży 136,3 mln PLN, ale cena ostateczna dopiero zostanie ustalona. Kupującym jest niemiecki Gothaer Finanzholding.

RELPOL podrożał o 2,8% po informacji o tym, zę w akcjonariacie pojawił się nowy inwestor. Zarząd po wczorajszej sesji informował, że Piotr Osiński przekroczył 5% w Relpolu.

Brak komentarzy: