Sanwil może dalej mieć straty

PARKIET - SANWIL W IV KWARTALE MOŻE MIEĆ STRATY

Prezes spółki przyznaje, że IV kwartał też może być nieudany, rosną koszty bawełny, gazu, energii przez co zmniejsza się marża.

PARKIET - KOV ZA PÓŁ ROKU BĘDZIE POTRZEBOWAĆ PIENIĘDZY

Spółka obecnie przygotowuje plan finansowy, ale już wiadomo, że będzie potrzebny kolejny zastrzyk kapitału. Jeszcze nie wiadomo, czy spółka postara się o kredyty bankowe, czy będzie nowa emisja akcji.

PULS BIZNESU - CENTRUM KLIMA PRZYMIERZA SIĘ DO NOWEGO PRODUKTU

Spółka chce uruchomić produkcję unikatowego produktu, o dużej marży, wytwarzanego przez dwie – trzy firmy na świecie. Inwestycja może kosztować 40 – 50 mln PLN, spółka nastawia się na zaciągnięcie kredytu, ale nie wykluczona jest emisja akcji lub obligacji

PARKIET - BUMECH MA ROSNĄĆ W 2011 O KILKADZIESIĄT PROCENT

Bumech liczy na kilkudziesięciuprocentowy wzrost przychodów, a jeśli znajdzie zagranicznego partnera, to ma być jeszcze lepiej. Spółka chce też wydać kilkadziesiąt mln PLN na przejęcia.

PARKIET - PAMAPOL WSZEDŁ W PET FOOD

Pamapol od początku grudnia uruchamia produkcję karmy dla zwierząt. Spółka chce wprowadzić na rynek nowy Brand i pozycjonowac go na średniej półce.

WILBO ZAPŁACI AKCJAMI ZA PRORYB

NWZA Wilbo postanowiło zapłacić za Proryb przeznaczając dla byłych właścicieli Prorybu 1,082 mln akcji po 1 PLN. Cena rynkowa akcji to 2,06 PLN.

Brak komentarzy: