dlaczego podrożało, dlaczego potaniało

INTERNET GROUP spadła o 8,2% bo uprawomocniło się postanowienie sądu o upadłości likwidacyjnej spółki, a w komunikacie spółka zapowiada, że nie będzie wnosić na to postanowienie zażalenia. Zgodnie z przepisami giełdowymi spółki w prawomocnej upadłości likwidacyjnej mogą być notowane na rynku co najwyżej przez pół roku. Internet Group zniknie więc z giełdy najpóźniej 6 czerwca 2011. W notowaniach ciągłych akcje spółki będą tylko do końca tygodnia. Dziś na zamknięciu były najtańsze w historii i kosztowały 0,45 PLN. W 2007 w szczycie hossy kosztowały ponad 14 PLN.

KOV podrożał o 7,1% po rekomendacji „kupuj” ze strony analityków DM BZ WBK, którzy wyceniają jedną akcję KOV na poziomie 2,61 PLN. Po dzisiejszym wzroście to nadał o 58,2% powyżej ceny rynkowej. Na akcjach KOV zanotowano dziś drugie największe obroty w półrocznej giełdowej historii spółki.

MUZA potaniała o 6,2% po komunikacie z którego wynika, że Kompap dalej sprzedaje jej akcje. Zaangażowanie Kompapu po ostatnich transakcjach spadło z 19,5% do 16,74%.

KOMPAP poszedł w górę o 3,7% po artykule w Parkiecie z którego wynika, że kupno od rządu Olsztyńskich Zakładów Graficznych jest coraz bliżej. Kompap zaczął już negocjacje pakietu socjalnego ze związkowcami. Ponadto w pierwszym kwartale 2011 ma być przedstawiona nowa strategia spółki. Kompap kończy sesję na poziomie najwyższym od półtora miesiąca.

PETROLINVEST spadł o 3,5%. Spółka poinformowała, że już w czwartek do obrotu wejdzie 19 mln akcji emitowanych kilka tygodni temu.

Brak komentarzy: