dlaczego podrożało, dlaczego potaniało

PRONOX podrożał o 13,1% po tym jak okazało się,że pomimo fiaska rozmów o sprzedaży spółki zależnej Agito funduszowi MCI, spółkę tę jednak da się sprzedać, bo zainteresowanie jej kupnem wyraził Centrozap. Centrozap jest największym akcjonariuszem w Pronoxie.

ARCUS podrożał o 9,7% po tym jak Parkiet napisał, że spółka może zarobić w tym roku 5 razy więcej niż w 2009. Dodatkowo w czasie sesji okazało się, że spółka jednostce wojskowej dostarczy sprzęt komputerowy

INTERNET GROUP poszła w dół o 5,4% pomimo informacji o współpracy z LST Capital, bo tak czy inaczej akcje spółki są w notowaniach ciągłych jeszcze tylko do piątku.

ED INVEST poszła w górę o 3,9% po artykule w Parkiecie o tym, że spółka dogaduje się z Markiem Jutkiewiczem w sprawie wspólnej, dużej inwestycji deweloperskiej w Warszawie, na Woli.

LOTOS podrożał o ponad 3% i jest najwyżej od maja 2008. Minister skarbu powiedział dziś, że Lotos prawdopodobnie zostanie sprywatyzowany na przełomie 2011 i 2012 i że przyszłoroczne wpływy z prywatyzacji do budżetu w wysokości 15 mld PLN nie uwzględniają Lotosu.

Brak komentarzy: