dlaczego podrożało, dlaczego potaniało

FAMUR podrożał o ponad 9% po tym jak prezes powiedział w TVN CNBC, że za kilka dni sprzedają pierwszy egzemplarz swojej nowej maszyy do wydobywania węgla z dolnych pokładów, a dodatkowo wyjaśnił w szczegółach na czym ma polegać wydzielenie z Famuru spółek zależnych. Akcje Famuru są najdroższe od marca

ABC DATA w górę o prawie 8% po tym jak kupiła w Rumunii spółkę Scop Computers, która ma wyższe marże niż sama ABC Data. Akcje ABC Data są rekordowo drogie.

IDM po zejściu do poziomów najniższych od września odbił się o ponad 7% w górę. Niedawno KNF dopuścił do obrotu akcje Electusa Hipotecznego – spółki zależnej od IDM, jeśli IPO się powiedzie IDM będzie mógł sobie przeszacować wartość udziałów w Electusie Hipotecznym. Inwestorów nie zniechęciła informacja o tym, że spółka przekazała ponad 4% akcji po cenie znacznie niższej od rynkowej kadrze menedżerskiej w ramach programu motywacyjnego.

SYNTHOS podrożał o ponad 7% i jest pierwszy raz w historii powyżej 3 PLN po tym jak autor rekomendacji kupuj z BZ WBK, który wycenia akcje na 3,50 PLN przyznał w TVN CNBC że tak naprawde realna wartość tych akcji może być bliska nawet 3,90 PLN.

GANT podrożał o 5,6% po tym jak rynek nabrał nadziei na to, że w spółce w końcu ruszą nowe inwestycje. Gant właśnie kupił grunt w Gdańsku i znalazł wykonawcę budynku Odra Tower we Wrocławiu.

Brak komentarzy: