Duda spłaca długi i odkupuje od banków swoje akcje

DUDA SPŁACA DŁUGI I ODKUPUJE OD BANKÓW SWOJE AKCJE

Duda spłaci przed terminem 16,278 mln PLN długu wobec konsorcjum banków. Odkupi też od banków 30,903 mln akcji serii I w celu ich umorzenia . NWZA w sprawie umorzenia tych akcji odbędzie się 29 grudnia. Duda zapłaci bankom za każdą akcje 1,26 PLN. Umorzonych zostanie 10% akcji spółki. Obecny kurs rynkowy akcji Dudy to 1,56 PLN.

PZ CORMAY WYEMITUJE TANIE AKCJE BEZ PRAWA POBORU

Zarząd postanowił o emisji 4 mln akcji G po 5,50 PLN za sztukę. Cena rynkowa to 6,05 PLN. Akcje kupi główny akcjonariusz – szwajcarska firma Cormay AG, pieniądze zostaną przeznaczone na przejęcia. Nowe akcje będą stanowić 13,9% w kapitale spółki.

NFI MAGNA POLONIA CHCE PODNIEŚĆ KAPITAŁ I EMITOWAĆ OBLIGACJE

29 grudnia NWZA ma uchwalić emisję obligacji zamiennych na akcje za 90 mln PLN i warunkową emisję 90 mln akcji serii D

MIESZKO TEŻ CHCE WYEMITOWAĆ OBLIGACJE ZAMIENNE NA AKCJE

NWZA ma 30 grudnia uchwalić emisję obligacji trzyletnich za 150 mln PLN, oprocentowanych na 4% rocznie. Obligacje będą zamienne na akcje. Spółka wyemituje do 42,857 mln akcji. Cena akcji dla posiadaczy obligacji będzie w przedziale 3,50 PLN – 4,20 PLN. Cena rynkowa akcji Mieszka to 3,54 PLN. Środki z emisji spółka przeznaczy na przejęcie TB Investicija UAB

KONSORCJUM STALI ZAINWESTUJE W BOWIM, ALE FUZJI NIE BĘDZIE

Konsorcjum Stali nie połączy się z firmą Bowim, ale obydwa podmioty zawarły porozumienie inwestycyjne. Konsorcjum obejmie za długi 8,18% akcji w Bowim

APATOR ATAKUJE RYNEK ROSYJSKI

Spółka zależna Powogaz sprzeda w 2011 rosyjskiemu Teplovodmer wodomierze i przepływomierze za 9 mln EUR. Celem tranakcji jest umacnianie pozycji Apator Powogaz na rynku rosyjskim.

TUP PRZEWALUTUJE KREDYT

Spółka zależna TUP Property zarządzająca portfelem nieruchomości TUP zamieni 35 mln PLN kredytu na kredyt w euro. Konwersja nastąpi 27 grudnia. Kredyt będzie oprocentowany stawką EURIBOR1M ( poprzednio WIBOR ), a marża banku nie ulegnie zmianie, tak więcej oprocentowanie kredytu spadnie o ok. 2 punkty procentowe. Przewalutowanie nastąpi także ze względu na to, że 76% przychodów TUP Property jest w euro ( czynsze )

ZARZĄD ATREM SPRZEDAJE AKCJE

Członkowie zarządu Atrem na sesji 1 grudnia sprzedali łącznie 176.257 akcji po 17,20 PLN. Do tego członek RN sprzedał tego samego dnia 123.943 akcji. Podaż ze strony zarządu i RN (300,2 tys. ) miała wartość ponad 5 mln PLN i stanowiła tego dnia aż 99,2% dziennego obrotu. Kurs rynkowy Atrem wynosi obecnie 18 PLN

POLNORD ZBIERA PIENIĄDZE NA PROJEKTY BIUROWE

Polnord wyemitował dwuletnie i trzyletnie obligacje za 50 mln PLN. Środki będą przeznaczone na działalność w segmencie komercyjnym ( biurowce )

OPTIMUS UCHWALIŁ EMISJĘ AKCJE DLA ABC DATY

NWZA Optimusa uchwaliło emisję 5 mln akcji serii K dla ABC Daty. Cena emisyjna akcji to 1,80 PLN. Cena rynkowa akcji Optimusa to 2,85 PLN.

Brak komentarzy: