Unibep zbuduje osiedle za 88 mln PLN

UNIBEP ZBUDUJE OSIEDLE ZA 88 MLN PLN

Unibep zbuduje dla Dom Development II etap osiedla Saska. Dostanie za to 88,03 mln PLN. Termin wykonania to 30 września 2012

MOSTOSTAL ZABRZE 15 GRUDNIA MA ROZPRAWĘ W KWESTI 46 MLN PLN

15 grudnia o 11:30 będzie rozprawa w Sądzie Apelacyjnym z powództwa spółki przeciw firmie Reliz o 45,98 mln PLN. Sprawa dotyczy sprzedaży biurowca Altus w Katowicach.

PARKIET – SII POPIERA GRUPĘ CHCĄCĄ ZMIAN W ZASTALU

SII będzie zbierać pełnomocnictwa od inwestorów, którzy nie mogą wziąć udziału w NWZA 7 stycznia, a chcą zmian w Zastalu. Powstała też strona WWW.zrobmycoszzastalem.pl przez którą organizują się zwolennicy zmian w Zastalu.

GORSZA REKOMENDACJA DLA TP SA

Morgan Stanley obniżył rekomendację dla TPSA z „równoważ” do „niedoważaj”.

PARKIET – RAFAKO MOŻE KUPIĆ PAK JESZCZE W TYM MIESIĄCU

Wg źródeł zbliżonych do transakcji i Rafako i MSP wykazują dużą determinację, żeby zdążyć jeszcze w tym roku.

PARKIET – COGNOR MA KUPIĆ DWIE HUTY

Złorex, kontrolujący Cognor, chce aby ten odkupił od niego dwie huty: Ferrostal Łabędy i HSW Hutę Stali Jakościowych oraz siec obrotu złomem za 700 mln PLN. 29 grudnia musi się na to zgodzić NWZA Cognoru, na którym Złomrex wstrzyma Si od głosu. Musi być też zgoda obligatariuszy Złomrexu, bo ten majątek jest zabezpieczeniem długu Złomrexu.

MAKARONY SPRZEDAJĄ TROCHĘ WIĘCEJ

Przychody ze sprzedaży Makaronów Polskich w listopadzie wzrosły o 21% do 12,9 mln PLN. Sprzedaż dań gotowych, dżemów i konserw wzrosła aż o 88%

GORSZA REKOMENDACJA DLA CEZ

Credit Suisse obniżył cenę docelową dla CEZ do 745 CZK, czyli 119,95 PLN- o 3,6% poniżej ceny rynkowej. Rekomendacja brzmi „gorzej niż rynek”

PARKIET – ED INVEST DOGADUJE SIĘ Z MARKIEM JUTKIEWICZEM

Ed Invest twierdzi, że jest coraz bliżej porozumienia z Markiem Jutkiewiczem w sprawie wspólnej inwestycji na jego gruncie na Woli. Ma tam powstać 350 mieszkań. Finalizacja rozmów o współpracy ma nastąpić w pierwszym kwartale 2011.

PARKIET – EUROTEL MOŻE POPRAWIĆ WYNIKI W 2011

Eurotel może zarobić więcej, bo od 1 stycznia Era GSM zmienia zasady wynagradzania dealerów. Będą płacić nie tylko z nowe umowy, ale też za umowy przedłużane

PARKIET – ARCUS MOŻE ZAROBIĆ W 2010 OKOŁO 5 MLN PLN

Z wyliczeń gazety wynika, że jest Q4 w Arcusie będzie taki sam jak rok temu, to spółka zarobi 5 mln PLN – 5 razy więcej niż rok temu. Arcus rozgląda się też ciągle za przejęciami.

PULS BIZNESU – NETMEDIA WPROWADZI SPÓŁKĘ ZALEŻNĄ NA NEW CONNECT

W pierwszym kwartale 2011 na New Connect ma się pojawić spółka Inwestycje Alternatywne Profit, w której spółka ma 30%. Netmedia chcą w 2011 dokonać kolejnego przejęcia w Rumunii. Prognoza na 2010 ( 8 mln PLN zysku netto ) może zostać przekroczona.

PULS BIZNESU – PKN ORLEN CHCE COŚ KUPIĆ W EGIPCIE

Orlen po sprzedaży Anwilu, Możejek, lub Polkomtela chce kupić spółkę wydobywczą z Egiptu. Rozgląda też się na rynku USA.

PULS BIZNESU – ARMATURA ZANOTUJE W TYM ROKU 20% WZROST PRZYCHODÓW

Armatura zarobi w tym roku kilkanaście mln PLN, w 2011 chce się skupić na poprawianiu rentowności.

Brak komentarzy: