Wątek recesji w Radzie Gospodarcze przy premierze

Rada Gospodarcza przy Prezesie Rady Ministrów, to ciało, które codziennie publikuje całkiem ciekawe biuletyny ze skrótem najważniejszych informacji gospodarczych z dnia poprzedniego. Najciekawsze są jednak dorzucane do tych codziennych biuletynów tak zwane "głosy z Rady", czyli opinie jej członków.
Opinie z poprzedniego tygodnia są bardzo ciekawe. Oto środa:A oto czwartek:Wygląda na to, że zdaniem przynajmniej niektórych osób doradzających premierowi, jesteśmy bardzo blisko ryzyka recesji. Tu należy podkreślić, że minister finansów nie wchodzi w skład Rady Gospodarczej przy premierze i może w związku z tym mieć zupełnie inne zdanie. Całkiem możliwe, że nawet ma inne zdanie.

1 komentarz:

Bartosz Wasilewski pisze...

Rada Gospodarcza nie musi robić premierowi dobrze, to wybitni praktycy z rynku (np. Paweł Durjasz - ekonomista PZU albo Jakub Borowski z Kredyt Banku). Mogą sobie pozwolić na szczerość - i bardzo dobrze. Inna sprawa, że te głosy nie są bardzo pesymistyczne - słyszałem opinię o możliwej technicznej recesji już w IV kwartale (a więc III i IV kwartał na minusie). Tymczasem tutaj o recesji nie ma jeszcze mowy