3651% w 10 lat w Reserved

Petrolinvest, tak jak podejrzewałem dzisiaj nie dał rady linii bessy, o której wspominałem wczoraj i spadł o ponad 10%. Dziś mój drugi ulubiony wykres giełdowy, czyli coś zupełnie przeciwnego do Petrolinvestu. Nieustająca hossa, czyli LPP:


LPP to polski gigant odzieżówki, przede wszystkim właściciel marki i sklepów Reserved, a do tego także Cropp, House i Mohito. Jeśli ktoś nie był nigdy w sklepie Reserved to znaczy, że prowadzi specyficzny tryb życia. LPP jest na giełdzie od ponad 10 lat. Dokładnie 10 lat temu - 9 października 2002 te akcje kosztowały 100,50 PLN. Dziś ustanowiły nowy rekord i kosztują 3770 PLN. Na polskiej giełdzie nigdy wcześniej nic tyle nie kosztowało. Najważniejsze jednak, że w ciągu 10 lat na tych akcjach można było zarobić 3651%. Czyli jak ktoś w nie zainwestował na przykład 10 tysięcy złotych, to dziś ma ponad 375 tysięcy. Nawet uwzględniając inflację wygląda to dość imponująco.

2 komentarze:

Toszt pisze...

Panie Rafale, zapomniał Pan o naczelnym inżynierze finansowym na GPW, proszę popatrzeć po ile 'chodziły' akcje ELKOPNRG, które debiutowały w lipcu na NC. Ja bym z tego Pana zrobił co najmniej ministra finansów RP, albo szefa EBC.

Forex Gpw pisze...

przegrzana spółka fundusze dokupują, jak mam wybrać sklepy z ubraniami to wole newyorker,h&m lub kappal, reserved jest słabiutki