Korektę poprowadzą banki

Rynek wszedł w oczekiwaną fazę korekty, po wcześniejszym wzroście o 16% w 7 dni. Moim zdaniem spadki będą napędzane przez banki Pekao i PKO BP, bo własnie one w trakcie fali wzrostowej przebiły się przez istotne opory i teraz muszą je potwierdzić od góry :


W przypadku PKO BP wsparcie to 29,04 PLN - poziom o 2,6% niższy od obecnego (29,80 PLN ). Dla Pekao SA można wyznaczy dwie linie wsparcia - wyższa to poziom ostatniego szczytu 128,90 PLN - oznaczałoby to spadek kursu jeszcze o 3,6% ( obecnie 133,70 PLN ). Ale możliwy jest też spadek do linii szyi z formacji odwróconej głowy z ramionami. Linia przebiegająca przez dwa ostatnie szczyty teraz znajduje się w okolicach 123 PLN i lekko opada - zejście do tego poziomu oznaczałoby spadek kursu o 8%, czyli znacznie powazniejszy.Ciązyć rynkowi moze tez KGHM, który utworzył czwarty z rzędu nizszy szczyt i chyba wpadł w delaktny kanał opadający :TPSA i Orlen wyglądają dośc neutralnie, więc moim zdaniem powinny w tej korekcie zachowywać się nie gorzej niż rynek.

Natomiast tylko same spadki banków do poziomów wsparcia mogą sprowadzić WIG20 o 2,35% nizej, czyli do poziomu 1984. To się mniej więcej pokrywa z wczorajszym dołkiem - 1980. Tam może byc pierwsze wsparcie. Chociaz raczej niezbyt silne.

Brak komentarzy: