Dziś ważny dzień dla WIG20S&P500 trzeci dzień utrzymuje się powyżej przełamanych linii :szyi w odwróconej g-r-g i długoterminowej linii bessy.Mamy więc potwierdzenie hossy, ale nadal nie mieliśmy ruchu powrotnego do przełamanej linii szyi. Gdyby korekta sie nagle miała rozpędzić, wtedy spadek powinien zostać powstrzymany na poziomie rosnącej linii hossy pociągniętej przez dwa ostatnie dołki.

Wydaje się, że WIG20 taki ruch powrotny do przełamanej linii szyi wykonał już wczoraj :


Dzisiejsza sesja dla naszego indeksu może więc być bardzo wazna. Wyraźnie zejście poniżej wczorajszych dołków będzie groziło dalszymi spadkami aż w okolice rosnącej linii trendu wzrostowego, która jest w okolicach 1850.

Generalnie w Europie jest nieco trudniej, bo FTSE100 czy CAC40 w ogóle nie zdołały się wybić powyżej ostatnich dołków i silniejsza korekta w tym momencie tylko wzmocni nie przebite dotychczas opory na tamtejszych rynkach. Ale oczywiście takiej korekty może w ogóle nie być. Amerykanie robią wszystko, żeby wzrost podtrzymać, przetargi na obligacje jak na razie wypadają świetnie, SEC przedłużył obowiązywanie zakazu nagiej krótkiej sprzedaży, w czwartek Biały Dom zaprezentuje projekt zmian w przepisach dotyczących derywatów, a w piatek mają być dan o PKB, które mają być zdecydowanie lepsze od tych za pierwszy kwartał. Te wydarzenia z czwartku i piątku rynek może równie dobrze potraktować jak sygnały zł i pretekst do sprzedawania. Jak zwykle wszystko będzie zależeć od chwilowego nastroju na rynku.

Brak komentarzy: