WIG5 zapowiada wzrosty WIG20


Trzy dni temu wskazywałem na ostatnie istotne wsparcie na 2042, które może nas uratować przed korektą i okazało się że dzień później wsparcie zadziałało. Korekty więc nadal nie ma, a rynek może dalej iść w górę. Szanse na to moim zdaniem rosną, bo coraz lepiej wyglądają spółki z WIG5. Obserwując polski rynek dość szybko można zauważyć, że warunkiem trendu wzrostowego WIG20 są wzrosty WIG5. Jeśli co najmniej 3 z pięciu największych spółek są w trendach wzrostowych to cały rynek prawie nie ma szans na spadki. I odwrotnie, jeśli co najmniej 3 spółki z WIG5 wchodzą w korektę, wtedy nawet jeśli reszta rynku rośnie, to indeks WIG20 i tak ma tendencję do opadania.

Tymczasem obecnie z WIG5 tylko PKN Orlen wygląda nie najciekawiej i po nieudanym ataku na 30 zł z wtorku nadal jest nieco ogłuszony.


Także Pekao SA ma problemy, bo nie może wyjść ponad 140, ale tu już silne wsparcie tuż pod 130 powoduje, że sytuacja wygląda lepiej i moim zdaniem wyskok ponad 140 jest kwestią czasu.

Natomiast pozostała trójka : KGHM, TPSA i PKO BP wygląda bardzo obiecująco.

KGHM zaliczył solidną, 21%-wą korektę, którą zakończył wczoraj a dziś przebija się przez poziom szczytu z czerwca, co mu otworzy drogę do testowania szczytu 98 zł z 5 sierpnia

TPSA w poniedziałek wybija się ponad opadającą linię trendu spadkowego, we wtorek wybiła się powyżej oporu na 16,33 zł, a dziś wróciła do niego od góry i skutecznie przetestowała jako wsparcie, co ( jeśli tak się utrzyma do końca sesji ) powinno pozwolić na dalsze wzrosty w okolice majowo-czerwcowych szczytów 18 zł

PKO BP dzisiaj wydostał się w końcu ponad krótkoterminową linie korekty, co powinno dać mu impet niezbędny do przebicia się przez ostatni szczyt 34,50 zł i w konsekwencji dojście do silnego oporu w okolicach 38,1-38,6 gdzie mamy dołki ze stycznia i marca 2008 oraz szczyt z grudnia 2008.

To oznacza, że wzrost o 10% KGHM i TPSA oraz o blisko 15% wydaje się zupełnie możliwy. A w takim wariancie WIG20 będzie musiał wyjśc powyżej ostatnich maksimów. Wszystko jest przygotowane, teraz ważne, żeby nastrój na świecie nie popsuł się w sposób trwały, jeśli nikt z zagranicy nie bedzie nam przeszkadzał to możliwość stanie się rzeczywistością.Brak komentarzy: