W USA bez zmian, u nas zmiany na gorszeW Ameryce nic się nie stało. Rynek ciągle jest w bezpiecznej odległości od wsparć i może to dla nas gorzej, bo jeśli nabierze ochoty, żeby je przetestować to bedzie musiał spaść dość wyraźnie, co nas po dzisiejszym rozłożeniu na łopatki w końcówce może sprowadzić głębiej w dół.


Po sesji wyniki opublikował Cisco i w notowaniach posesyjnych idzie w dół. Niewykluczone, że jutro Ameryka dalej będzie miała ochotę spadać, co dla nas będzie okolicznością fatalną. Już lepszy dzisiaj byłby mocny spadek i w efekcie jutro od rana plusy na kontraktach na SP500.

Sytuacja WIG20 dziś po 16:00 nieco się skomplikowała. Przełamaliśmy ostatnie lokalne dołki z wtorku i z piątku, ponownie zeszliśmy pod linie szyi w długoterminowej formacji odwróconej głowy z ramionami, którą mieliśmy zostawić już za sobą. Wsparcie mogą stanowić poziom szczytu z czerwca - 2042, potem poziom dołka z 29 lipca - 2012. Zejście niżej otwiera drogę do testu rosnącej linii trendu wzrostowego - obecnie w okolicach 1870. Zejście niżej otwiera drogę do testu dołka z13 lipca - 1758. Zejście niżej otwiera drogę do powrotu w okolice dołka z 18 lutego - 1253 i budowania podwójnego dna.

Z drugiej strony spadkom towarzyszą nieduże obroty i spadek liczby otwartych pozycji na kontraktach, a po dzisiejszym spadku oscylator RSI spadł już do poziomu 57, czyli prawie neutralnego. Jutro już nie będzie można mówić, że rynek jest ekstremalnie wykupiony. Ale czasu na zatarcie złego wrażenia nie będzie dużo, bo już jutro przy kolejnym spadku sygnał sprzedaży może wygenerować wskaźnik MACD. A złe wrażenie zniknie dopiero jeśli przełamiemy krótkoterminową linię pociągniętą po intradejowych szczytach z trzech ostatnich dni - zresztą ważniejsze od samego indeksu może być tu zachowanie kontraktów na WIG20

A tu ta linia jest w okolicach 2120-2130, czyli o 3% powyżej dzisiejszego zamkniecia. Na szczęście jutro w trakcie sesji będzie dość szybko opadać. Z drugiej strony od dołu krótkoterminowe wsparcie jest dość blisko. Jeśli na początku nie wpadniemy poniżej, to w trakcie sesji będziemy mieli zapewne testowanie tej górnej linii. Nie wiem tylko czym się to testowanie zakończy. Jednak samo podejście pod tę linie i utrzymanie się w jej pobliżu do końca sesji bedzie można uznać za sukces.


Brak komentarzy: