Polskie PMI - nadchodzi bezrobocie

Mamy kolejny zły odczyt indeksu PMI obrazującego aktywność gospodarczą w sektorze przemysłowym. Wygląda na to, że jest źle:Byłoby jeszcze gorzej, gdyby nie fakt, że pomimo spowolnienia polskie firmy ciągle powstrzymują się przed zwolnieniami, więc subindeks zatrudnienia w indeksie PMI wygląda wciąż dobrze. Ale już wkrótce ma się pogorszyćWygląda więc na to, że niedługo spowolnienie gospodarcze w wersji dzisiejszej ( lightowej, wszyscy o tym mówią, niewielu tak naprawdę to czuje ) zamieni się w wersje mniej lightową - taką z wyraźniejszym wzrostem bezrobocia.

1 komentarz:

Njusacz pisze...

Rafał, jeśli Rostowski oficjalnym textem informuje( ten to ma kohones!), że przyszłoroczny wzrost gospodarczy w RP wyniesie +2,5% to mając dane kwartalne z I i II 2012r. można chyba pokusić się o stwierdzenie, że końcówka tego roku będzie...niewesoła.

II kwartał "uratowany" exportem netto i to tylko dzięki SPADKOWI importu! Spadku importu przy umacniającym sie pln ( to dopiero zapasc)!!!

IIIkw to powolne wygaszenie inwestycji, IV - gaszenie światła?

Do tej pory u Ciebie lansowałem tezę o stagnacji analogicznej do tej z początku wieku. Sam się boję szerzej otworzyc oczy i recesję wypieram ze świadomości.

pozdro,