Sniper Ghost Warrior PS3 piąty w USA w pierwszym tygodniu sprzedaży


Serwis VG Chartz podał wyniki sprzedaży gry Sniper Ghost Warrior na rynku amerykańskim w pierwszym tygodniu jej sprzedaży w wersji na PS3. Sprzedało się 44134 egzemplarzy.

City Interactive jeszcze nigdy nie sprzedał tylu egzemplarzy w jeden tydzień na jednym rynku. Kiedy debiutowała wersja na Xbox360, w Stanach w pierwszym tygodniu sprzedało się 35632 sztuk. Czyli teraz wynik jest o 23,9% lepszy. Jeśli taka dynamika się utrzyma, to po pierwszych 10 tygodniach spółka powinna mieć w USA 158 tysięcy sprzedanych egzemplarzy na PS3 ( na Xbox to było 127,6 tys. ).

Rynek amerykański przynosi dla Snipera zdecydowanie lepsze wyniki niż pozostałe rynki zgrupowane przez VG Chartz w zestaw EMEAA ( Europe, Middle East, Africa, Asia – bez Japonii ). Na tych rynki Sniper na PS3 jest obecny już od 9 tygodni i w tym czasie sprzedało się 123,6 tysięcy egzemplarzy. Gra na Xboxa na tych rynkach sprzedawała się znacznie szybciej -188,2 tys. po 9 tygodniach. To, że Sniper na PS3 sprzedaje się na świecie wolniej niż rok temu wersja na Xboxa ( po 9 tygodniach wynik gorszy o 34,3% ) było zapewne główną przyczyną gorszych notowań spółki na giełdzie. Dane z USA które właśnie opublikowano są jednak zdecydowanie lepsze. Pozostaje oczywiście kwestia wiarygodności danych podawanych przez VG Chartz. Wg ich statystyk do końca czerwca City Interactive sprzedało na całym świecie na wszystkie platformy 997 tysięcy egzemplarzy Snipera. Zdaniem samej spółki jest to raczej trochę więcej.   

Oto wyniki sprzedaży Snipera w pierwszym tygodniu od premiery w zależności od rynku i platformy, w tysiącach sztuk :


1 komentarz:

Anonimowy pisze...

OPTIMUS zdecydowanie lepszy od CIA,sprzedaż już przekroczyła 500 tys),

jest taka ciekawa spółka, w wartość której niewielu może uwierzyć:

COGNOR
(od pierwszego maja Cognor konsoliduje wyniki aktywów produkcyjnych, do sierpnia cała transakcja zostanie zatwierdzona przez Sąd, jest zgoda obligatariuszy,
można powiedzieć, ze obecnie notowany jest nowy podmiot, czyli dotychczas Cognor to była druga w Polsce dystrybucja metali, a teraz mamy podmiot produkujący stal i zajmujacy się skupem i obróbką metali)
analitycy techniczni uważają, że wykres odwzorowuje wszystkie informacje znane i nie dotyczące spółki,
według mnie nie musi tak być,
ja raczej przyrównałbym taką spółkę do nowej debiutującej spółki gdzie mniej ważna jest przeszłość podmiotu,który już został sprzedany a należy skupić się tylko na wynikach, które osiągały przejmowane sółki i prognozach na przyszłość,

Jest zgoda WZA na przejęcie aktywów.

Zgoda sądu powinna być w tym miesiącu i wtedy dojdzie do transakcji.

Tak jak widać na prezentacji Cognor przejmuje zadłużenie bondowe od 1 sierpnia- wniskuję, że do tego czasu powinno dojść do przeniesienia aktywów.

Przejęcie aktywów hutniczych i Złomrex Metal przedstawione przez zarząd na ostatniej prezentacji bardzo czytelne i w stosunku do pierwszej wersji dodatkowowa korzyść dla spółki w wyniku przejęcia Złomrexu pojawi się tarcza podatkowa( 30 mln).

Ekonomika transakcji nie zmienia się.

Spółkę tworzyć będą następujace podmioty produkcyjne:

-Złomrex Metal
-Ferrostal
-HSW Huta Stali Jakościowej
-Walcownia Bruzdowa
-Cognor Blachy Dachowe
-Centrostal Szczecin

Co do zysków w tym roku to ja mam takie założenia:

-I kwartał było (-10 mln) jeszcze w starej strukturze

-II kwartał 75 mln jednorazowy zysk + konsolidacja z hutami od maja ( 2 X 11 mln )

-III kwartał- prognoza, że będzie taki jak drugi czyli 30 mln i ma być dodatkowa płatność od Mechela ze sprzedaży zagranicznej dystrybucji (?)

-IV( w pierwszym kwartale huty miały 17 mln zysku, a według zarządu pierwszy w hutach jest najsłabszy) więc zakładam, że w czwartym będzie 15 mln.

Czyli w tym roku 132 + dodatkowa płatność od Mechela + kwota z ewentualnej sprzedaży nieruchomości ( zbędne nieruchomości to 100 mln)
Cognor będzie ponosić na poziomie operacyjnym koszty finansowe 3,8 mln zł. miesięcznie od 01.08.2011r.
Czyli na ten rok oficjalna prognoza zarządu 108 mln zł. powinna spokojnie być zrealizowana.
Po emisji warrantów 66 mln X 4 spółkę zasili 264 mln
Zadłużenie z tytułu obligacji obecnie 120 mln EUR = 480 mln
Waranty będzie można objąć za rok, czyli w sierpniu 2012 i wówczas zadłużenie będzie wynosić 216 mln
Koszty obsługi zadłużenia spadną wówczas o połowę.

To co czeka w przyszłości branżę stalową:

-modernizacja kolei do 2015 - 15 mld
-energetyka bloki energetyczne do 2015 roku 27 mld
-sieci przesyłowe ( samo PGE rocznie wydaje 1 mld na sieci)
-przemysł górniczy

P/E na ten rok 3 !!!!!!!!!!!

koniunktura w branży bardzo dobra
http://hutnictwo.wnp.pl/polski-rynek-stali-ma-sie-dobrze,145636_1_0_0.html

dla porównania wartości : w 2005 roku Związek Przemysłowy Donbasu zapłacił za Hutę Częstochowa
1 mld 250 mln, pakiet inwestycyjny to było jeszcze 400 mln, ahuta miała wtedy moce 650 tys ton, Cognor obecnie dysponuje mocami wytwórczymi 1,1 mln ton i ma kapitalizacje 330 mln ,