Najlepsze spółki 2011 jak do tej pory

Jest taka dość popularna koncepcja, że pod koniec roku spółki, które w ciągu całego roku dały zarobić najwięcej zachowują się lepiej niż rynek. Wynika to z tego, że zarządzający wszelkimi funduszami lubią mieć na koniec roku w portfelu te spółki, które potem będą się przewijać w podsumowaniach rocznych, będą na listach spółek z najwyższą stopą zwrotu. Bo to ładnie wygląda jak się ma takie pozycje w portfelu. Jeśli więc znajdzie się choćby kilku na rynku takich, którzy wczesniej tych akcji nie mieli, to ( zwłaszcza jeśli to małe spółki ) tych pare większych zleceń powoduje, że kurs idzie w górę. Albo przynajmniej nie idzie w dół.

Do grudnia jeszcze daleko, ale jeśli ktoś chciałby się zorientować które spółki są na topie podsumowań rocznych dzisiaj to proszę bardzo. Są trzy spółki, które dały zarobić ponad 100 procent. To PZ Cormay, Optimus i Atlanta.pl.

Wśród spółek największych i najbardziej płynnych najlepiej w tym roku wygląda zdecydowanie Synthos, a poza nim także PGNiG, CEZ, Inter Cars, Puławy, Kopex i Kredyt Bank.

Wśród spółek o mniejszym freefloacie najwyższe stopy zwrotu mamy na akcjach Zetkamy, Cognor, Krezusa, Pepeesu, Calatravy, Wandalexu, Polic, Sygnity, Famuru, Internet Group, Integera i Groclinu.

Wśród tych spółek zapewne mamy lidera 2011.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

stawiam na optyka

ynwestor pisze...

A ja myślę, że jeszcze wszystko przed nami. Więcej będziemy wiedzieć po serii raportów za II Q.