Unicredit prognozuje wyniki Euro 2012


Analitycy włoskiego Unicredit rozpisali całe mistrzostwa Euro2012. Wszystko wiadomo. Hiszpanie wygrywają, a Polska nie wychodzi z grupy.


Z grupy A zamiast Polski wychodzą Rosjanie i Czesi, z grupy B wychodzą Niemcy i Portugalia ( a Holandia odpada ). Z grupy C wychodzą Hiszpanie i Włosi, a z grupy D Anglicy i Francuzi.

W ćwierćfinałach Rosja przegrywa z Portugalią, Niemcy wygrywają z Czechami, Hiszpanie pokonują Francuzów, a Włosi przegrywają z Anglikami. Półfinały to Portugalia – Hiszpania i Niemcy – Anglia. W finale Hiszpania wygrywa z Niemcami. Skąd oni to wszystko wiedzą ?Wyliczyli to sobie na podstawie wartości rynkowej piłkarzy. Założyli, że zawsze wygrywa drużyna z większą wartością graczy. A ta wartość wygląda tak:Unicredit przy okazji wylicza też stopień uzależnienia drużyn od swoich najdroższych piłkarzy. Najgorzej pod tym względem wyglądają Szwedzi uzależnieni od Ibrahimowica i Portugalczycy z Cristiano Ronaldo. Lewandowski w polskiej drużynie to blisko 20% jej wartości.Bardzo ciekawie wygląda też podliczenie, które kraje są eksporterami, a które importerami piłkarzy. Polska jest wśród eksporterów, czyli więcej piłkarzy wyjeżdza od nas za granicę niż do nas przyjeżdża. Najwięcej piłkarzy  zagranicy kupuje Rosja i Anglia. Z kolei największym eksporterem są Holendrzy.Więcej o analizach Unicreditu w FT Alphaville.

2 komentarze:

Bendek pisze...

Ciekawe kto będzie miał rację. RPP prognozuje, że mistrzem zostanie Polska :)

KEPO pisze...

Niezłe są ich prognozy. Polska nie wyszła z grupy. Hiszpania jest już w półfinale :-)

Pozdrawiam,
KEPO