WIG20 spada i powinien dalej spadać

Indeks WIG20 od szczytu 7 lutego stracił już 4,9%. To, że 7 lutego mógł nam się trafić szczyt i że wyjście jeszcze wyżej może być trudne pisałem dokładnie 7 lutego.

Tamten wykres dziś nadal jest aktualny. Spokojnie sobie zmierzamy od ograniczenia górnego w stronę ograniczenia dolnego, czyli do 2400 do 2200. Dziś zamknęliśmy się poniżej 2300, czyli jesteśmy za półmetkiem.Po dojściu do 2200 (dziś linia wsparcia jest niżej, ale rośnie, więc zakładam, że indeks do niej dojdzie właśnie w okolicach 2200) oczywiście WIG20 może ponownie się odbić w górę, ale jak się na to spojrzy z nieco dłuższą perspektywą, to wydaje mi się, ze ten wykres będzie ładniejszy i będzie wyglądał bardziej naturalnie, jeśli kurs wyłamie się w dół, poniżej 2200 i poleci może nawet pod 2000Ale i tak najbardziej podoba mi się perspektywa najdłuższa, kilkunastoletnia.Fakt, krach po Lehman Brothers z 2008/2009 troche ten wykres zakłóca, wręcz wszystko psuje. Ale jak się uda, że się tego nie widzi, albo uzna, że to był wyjątkowy moment w historii świata, to poza tym wygląda to bardzo ładnie :)

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Ostatni wykres jest manipulacją. Na skali liniowej wyglądałoby to zupełnie inaczej, tzn. rysuje sie obecnie chorągiewka ze spadkiem do linii wsparcia na ok. 1700 pkt.

Rafał Hirsch pisze...

W skali liniowej może tak, ale nie używam skali liniowej nigdy i nigdzie. Logarytmiczna jest moim zdaniem lepsza.

Anonimowy pisze...

Dla dlugiego okresu logarytmiczna jest czytelniejsza.
Kazdy analityk tech. Tobie to powie.
Pozdrawiam
Borse

Anonimowy pisze...

nie powinien dalej spadać bo wig odbił od średniej ema100 :)
http://www.at-trader.blogspot.com/2012/01/wig-analiza-techniczna.html

Anonimowy pisze...

Panie Rafale, mam pytanie odnośnie naszego rodzimego indeksu WIG 20 i innych zagranicznych indeksów. Otóż NASDAQ bije rekordy, DAX rośnie w najlepsze a WIG stoi w miejscu, czemu?? Czy to efekt druku pieniędzy i pompowania w gospodarkę USA i analogicznie Niemiec?? Nie rozumiem, nasza gospodarka również sie rozwija, a indeks WIG stoi w miejscu.
Pozdrawiam, Paweł.