Piękno ekonomiiRada Polityki Pieniężnej w swojej opinii do budżetu państwa na 2013 ( dość krytycznej opinii ) pięknie, w jednym akapicie, ujmuje sedno problemu przed którym stoi tak właściwie cała Unia Europejska, w tym także oczywiście Polska.

Chodzi o to, czy powinno się teraz walczyć z długiem publicznym, który ciągle jest za wysoki, czy może jednak należałoby się skupić na (kosztownym dla państwa) pobudzaniu gospodarki, tak aby nie wpadła w recesję (kosztowną dla obywateli). Okazuje się, że wg RPP żadna z opcji nie jest dobraCięcie deficytu jest niedobre i brak cięcia deficytu też jest niedobry. Oto piękno ekonomii :)

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

No jak się podpaliło skład z amunicją, to nie ma się co dziwić, że są fajerwerki i że straż pożarna nie może nic na to poradzić. No chyba, że jest się jak dziecko we mgle i sądzi się, że przyjedzie wóz strażacki i nieważne co się pali, to dzielny strażak ugasi...

Ekonomia jest piękna, gdyż jest prosta jeśli się przy niej nie majstruje. Dziś skala wykrzywień jest tak wielka, że ci którzy nie zaopatrzyli się jeszcze w kruszce, są dużego formatu hazardzistami.

Mikołaj Więckowski pisze...

a jak coś jest kosztowne dla Państwa, to od kiedy to nie dotyczy obywateli? :)